Ostatní služby

Návrh a realizace PC sítí

Správa sítě

Zákaznická podpora

Správa serverů

Správa koncových zařízení

Ostatní služby

HW a SW audit

Trápí vás nelegální software? Neznáte aktuální stav ICT infrastruktury ve vaší firmě a chcete být v obraze? Plánujete obměnu firemního HW či SW vybavení a hledáte nejvhodnější IT řešení pro váš podnik? V tom případě se vám bude hodit analýza stavu ICT a pro vedení auditu informačních technologií. V rámci HW a SW auditu provedeme inventarizaci IT vybavení, ověříme stav softwarových licencí a provedeme hardwarovou inventuru jednotlivých PC, zkontrolujeme fungování firemní sítě, serverů a koncových stanic. Rovněž prověříme zapojení aktivních síťových prvků, jako jsou routery, switche, controllery, AP, atd. Součástí auditu je také zjištění potenciálních bezpečnostních rizik či zabezpečení sítě proti neoprávněným vstupům zvenčí.

Monitoring sítě

Dochází ve vaší firmě k častým síťovým poruchám? Chcete zjistit příčinu výpadků firemní sítěa efektivně jim zamezit? V takové situaci potřebujete zajistit kvalitní monitoring sítě, díky němuž zefektivníte provoz a správu firemní sítě. Při síťovém monitoringu se používá speciální HW a SW vybavení, které slouží k detekci a diagnostice problémů v síti. Na základě zjištěných údajů se provedou preventivní opatření proti potenciálním výpadkům sítě a odstraní se diagnostikované poruchy.

Virtualizace

Hledáte způsob, jak výrazně snížit náklady na provoz firemního IT, chcete efektivněji využít HW výkon serverů a zjednodušit jejich správu? V tom případě je pro vás vhodné využít virtualizaci. Díky ní snížíte počet provozovaných fyzických serverů přesunem do virtualizovaného prostředí. Na jednom fyzickém serveru pak můžete provozovat několik virtuálních serverů zároveň. V ELITE IT provádíme všechny typy virtualizace. Poradíme vám, jaký typ virtualizace je pro vaši firmu nejvhodnější a vámi zvolené řešení virtualizace zrealizujeme.

V současnosti spravujeme servery na platformách VMware, Hyper-V, VirtualBox, Virtual PC a učíme se další…

Zálohování dat

Pro každou firmu je nezbytné chránit svá interní data před ztrátou nebo jejich poškozením. Vaše data se ocitají v ohrožení za nejrůznějších okolností (při poruše hardwaru, kolapsu operačního systému, zavirování PC, sabotáží apod.), proto je třeba provádět jejich zálohování. Chcete-li firemní data zabezpečit co nejefektivněji, nabízíme vám doplňkovou službu, v rámci níž, nejen realizujeme zálohování dat, ale také vám navrhneme nejvhodnější strategii firemního zálohování. Rovněž vám pomůžeme s jejich archivací či obnovou.

Pro zálohování kritických dat využíváme jak interních zdrojů dané společnosti/zákazníka, tak i garantovaných služeb smluvního partnera – společnosti Acronis.

Výstavba wifi sítí

Rozmach mobilních technologií (např. chytré telefony či notebooky) zvyšuje potřebu bezdrátového připojení k internetu. Bezdrátové sítě se tak stávají nutností. Nemáte ještě firemní wifi síť a potřebujete bezdrátové připojení k internetu? Obraťte se na nás! Navrhneme pro vás komplexní řešení wifi sítě a provedeme její výstavbu.

V ELITE IT jsme schopni zrealizovat wifi síť pro malou pracovní skupinu i bezešvé celulární sítě s odděleným provozem pro interní potřeby a potřeby vašich zákazníků typické pro hotelové/gastronomické prostředí, prostředí konferenčních sálů apod.

Jste na dohled a přesto tak daleko? Řešíte dostupnost dat mezi pobočkami, které jsou od sebe geograficky vzdálené, ale vzájemně viditelné? Navrhneme a zrealizujeme pro vás bezdrátový spoj, který vám zabezpečí propojení obou sítí. Bezdrátový spoj využilo 17% našich zákazníků, přičemž žádný z nich nezaznamenal jediný výpadek v provozní době.

Strukturovaná kabeláž (návrh a realizace rozvodů, UTP cat5e, cat6e, optika, …)

Provádíme projekční návrh i výstavbu počítačových sítí, tedy strukturované kabeláže. Podle vámi požadované přenosové rychlosti vám doporučíme vhodný typ kabeláže (např. cat5e, cat6, optika). Navrhneme a nainstalujeme pro vás nejvhodnější řešení rozvodů.

Máme to spočítané. 25 kilometrů metalických a optických spojů v rámci lokálních sítí našich zákazníků.

Kamerové, zabezpečovací a docházkové systémy

Chcete zvýšit bezpečnost ve vaší firmě nebo potřebujete efektivněji sledovat docházku zaměstnanců? Obraťte se na nás! Zajistíme vám jak instalaci kvalitního zabezpečovacího, tak i docházkového systému. Návrh nejvhodnějších systémových komponentů je samozřejmostí.

Jsme víc než dobří! Implementaci zabezpečovacích systémů od naší společnosti využívají nejen statní instituce jako například SŽDC, ale také soukromé subjekty.

Pro klienta jsme schopni zabezpečit dohled nad objektem v době jeho nepřítomnosti.

Ozvěte se nám

Zaujala vás nabídka našich služeb a máte zájem o spolupráci? Potřebujete zodpovědět nějaké dotazy a poskytnout doplňující informace? Neváhejte nás kontaktovat.

Napsat zprávu
Microsoft
IceWarp
Dell
ZyXEL
ESET
logo
T: +420 533 433 507 | M: +420 602 534 584 | E:
Porážka 459/2, 602 00, Brno | IČ: 29297109 | DIČ: CZ29297109
Zásady ochrany osobních údajů
© Copyright ELITE IT s.r.o. 2008 - 2024 | Všechna práva vyhrazena. Webdesign SIMPLO